Victorinox Airox Spinner 75cm
Victorianox Airox Global offers the perfect balance of strength and lightness, with its 100% virgin Polycarbonate exterior and Victorinox's Butterfly Opening System. Furthermore, its boxy design maximizes packing capacity, giving it a sophisticated touch.
| Weight | 4.1kg |
| Volume | 98 L |
| Dimensions | 75 x 50 x 32 cm |
| Material | 100% virgin Polycarbonate exterior |
Key Product Specification
| Warranty | 1 +10 year global warranty |
| Model | Spinner (4 wheels) |
| Material | 100% virgin Polycarbonate exterior |
| Dimensions | 75 x 50 x 32 cm |
| Size | Large |
| Volume | 98 L |
| Weight | 4.1kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type | 100% virgin Polycarbonate exterior |
| Lock | TSA lock |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Double Wheels |
| Expandable | No |
| Cabin Luggage | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

































Victorinox Airox Spinner 75cm
Victorinox Airox Spinner 75cm
Victorianox Airox Global offers the perfect balance of strength and lightness, with its 100% virgin Polycarbonate exterior and Victorinox's Butterfly Opening System. Furthermore, its boxy design maximizes packing capacity, giving it a sophisticated touch.
| Weight | 4.1kg |
| Volume | 98 L |
| Dimensions | 75 x 50 x 32 cm |
| Material | 100% virgin Polycarbonate exterior |
Key Product Specification
| Warranty | 1 +10 year global warranty |
| Model | Spinner (4 wheels) |
| Material | 100% virgin Polycarbonate exterior |
| Dimensions | 75 x 50 x 32 cm |
| Size | Large |
| Volume | 98 L |
| Weight | 4.1kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type | 100% virgin Polycarbonate exterior |
| Lock | TSA lock |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Double Wheels |
| Expandable | No |
| Cabin Luggage | No |
Original: $493.49
-65%$493.49
$172.72Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Victorianox Airox Global offers the perfect balance of strength and lightness, with its 100% virgin Polycarbonate exterior and Victorinox's Butterfly Opening System. Furthermore, its boxy design maximizes packing capacity, giving it a sophisticated touch.
| Weight | 4.1kg |
| Volume | 98 L |
| Dimensions | 75 x 50 x 32 cm |
| Material | 100% virgin Polycarbonate exterior |
Key Product Specification
| Warranty | 1 +10 year global warranty |
| Model | Spinner (4 wheels) |
| Material | 100% virgin Polycarbonate exterior |
| Dimensions | 75 x 50 x 32 cm |
| Size | Large |
| Volume | 98 L |
| Weight | 4.1kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type | 100% virgin Polycarbonate exterior |
| Lock | TSA lock |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Double Wheels |
| Expandable | No |
| Cabin Luggage | No |




