Bric's Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Expandable
New In Bric's Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Exp. Luxuriously crafted, Bellagio is the line of super-smooth, hard-shelled wheeled suitcases that blend vintage charm with the latest in hi-tech construction.
Key Highlights
- Recycled Polycarbonate shell
- Lifetime warranty
- TSA approved locks
- Dual compartments
- Transparent cover included
- Packing divider
- Anti-theft zipper
| Weight | 5.5kg |
| Volume | 96/103 |
| Dimensions | 76cm x 53cm x 29cm/33cm |
| Material | Makrolon® polycarbonate |
Key Product Specification
| Warranty | Lifetime Global Warranty |
| Model | Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Exp |
| Material | Makrolon® polycarbonate |
| Dimensions | 76cm x 53cm x 29cm/33cm |
| Size | Large |
| Volume | 96/103 |
| Weight | 5.5kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type |
Hardside |
| Lock | 3-point locking system with integrated TSA lock |
| Handles | Top handle(s) |
| Wheel Handle | Double tube |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Smooth-rolling wheels for enhanced mobility |
| Exterior Pockets |
1 front pocket |
| Cabin Luggage | No |
| Address Tag | No |
Interior
| Bottom Compartment |
Bottom compartment with ribbons |
| Top Compartment | Top compartment with divider pad |
| Divider Pad | In the top compartment |
| Ribbons |
In the bottom compartment |
| Laptop compartment |
|
| Laptop Screen Size |
|
| Tablet Pocket |
|
| Internal Organisation |
Yes |
| Powerbank Organisation |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


























































Bric's Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Expandable
Bric's Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Expandable
New In Bric's Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Exp. Luxuriously crafted, Bellagio is the line of super-smooth, hard-shelled wheeled suitcases that blend vintage charm with the latest in hi-tech construction.
Key Highlights
- Recycled Polycarbonate shell
- Lifetime warranty
- TSA approved locks
- Dual compartments
- Transparent cover included
- Packing divider
- Anti-theft zipper
| Weight | 5.5kg |
| Volume | 96/103 |
| Dimensions | 76cm x 53cm x 29cm/33cm |
| Material | Makrolon® polycarbonate |
Key Product Specification
| Warranty | Lifetime Global Warranty |
| Model | Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Exp |
| Material | Makrolon® polycarbonate |
| Dimensions | 76cm x 53cm x 29cm/33cm |
| Size | Large |
| Volume | 96/103 |
| Weight | 5.5kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type |
Hardside |
| Lock | 3-point locking system with integrated TSA lock |
| Handles | Top handle(s) |
| Wheel Handle | Double tube |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Smooth-rolling wheels for enhanced mobility |
| Exterior Pockets |
1 front pocket |
| Cabin Luggage | No |
| Address Tag | No |
Interior
| Bottom Compartment |
Bottom compartment with ribbons |
| Top Compartment | Top compartment with divider pad |
| Divider Pad | In the top compartment |
| Ribbons |
In the bottom compartment |
| Laptop compartment |
|
| Laptop Screen Size |
|
| Tablet Pocket |
|
| Internal Organisation |
Yes |
| Powerbank Organisation |
Original: $638.15
-65%$638.15
$223.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
New In Bric's Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Exp. Luxuriously crafted, Bellagio is the line of super-smooth, hard-shelled wheeled suitcases that blend vintage charm with the latest in hi-tech construction.
Key Highlights
- Recycled Polycarbonate shell
- Lifetime warranty
- TSA approved locks
- Dual compartments
- Transparent cover included
- Packing divider
- Anti-theft zipper
| Weight | 5.5kg |
| Volume | 96/103 |
| Dimensions | 76cm x 53cm x 29cm/33cm |
| Material | Makrolon® polycarbonate |
Key Product Specification
| Warranty | Lifetime Global Warranty |
| Model | Bellagio 3 Trolley 76cm Spinner Exp |
| Material | Makrolon® polycarbonate |
| Dimensions | 76cm x 53cm x 29cm/33cm |
| Size | Large |
| Volume | 96/103 |
| Weight | 5.5kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type |
Hardside |
| Lock | 3-point locking system with integrated TSA lock |
| Handles | Top handle(s) |
| Wheel Handle | Double tube |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Smooth-rolling wheels for enhanced mobility |
| Exterior Pockets |
1 front pocket |
| Cabin Luggage | No |
| Address Tag | No |
Interior
| Bottom Compartment |
Bottom compartment with ribbons |
| Top Compartment | Top compartment with divider pad |
| Divider Pad | In the top compartment |
| Ribbons |
In the bottom compartment |
| Laptop compartment |
|
| Laptop Screen Size |
|
| Tablet Pocket |
|
| Internal Organisation |
Yes |
| Powerbank Organisation |












