THE BRIDGE Story Viaggio 69 cm - Medium
THE BRIDGE STORY VIAGGIO Medium. Luxuriously crafted, STORY VIAGGIO TRUNKS is the line of super-smooth, hard-shelled wheeled suitcases that blend vintage charm with the latest in hi-tech construction.
The Bridge is a journey spanning fifty years.Itâs a bridge thatâs renewed by uniting tradition and modernity, nostalgia and joie de vivre, vintage and a green soul. Itâs a story of superior-quality materials and skilled craftsmanship. Itâs the Tuscan way of life embodied in bags and accessories with a natural, timeless elegance and made of full-grain, vegetable-tanned Italian leather polished to become soft and incredibly radiant.
| Weight | Â 4.4 kg |
| Volume | 80 L |
| Dimensions | 69.00x46.00x27.00 |
| Material | Â polycarbonate |
Key Product Specification
| Warranty | 2 YEARSÂ |
| Model | Â THE BRIDGE STORY VIAGGIO Medium |
| Material | Â polycarbonate |
| Dimensions | 69.00x46.00x27.00 |
| Size | Medium |
| Volume | 80 L |
| Weight | 4.4kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type |
Hardside |
| Lock | 3-point locking system with integrated TSA lock |
| Handles | Top handle(s) |
| Wheel Handle | Double tube |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Smooth-rolling wheels for enhanced mobility |
| Exterior Pockets |
|
| Cabin Luggage | No |
| Address Tag | No |
Â
Interior
| Bottom Compartment |
Bottom compartment with ribbons |
| Top Compartment | Top compartment with divider pad |
| Divider Pad | In the top compartment |
| Ribbons |
In the bottom compartment |
| Laptop compartment |
|
| Laptop Screen Size |
|
| Tablet Pocket |
|
| Internal Organisation |
Yes |
| Powerbank Organisation |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









THE BRIDGE Story Viaggio 69 cm - Medium
THE BRIDGE Story Viaggio 69 cm - Medium
THE BRIDGE STORY VIAGGIO Medium. Luxuriously crafted, STORY VIAGGIO TRUNKS is the line of super-smooth, hard-shelled wheeled suitcases that blend vintage charm with the latest in hi-tech construction.
The Bridge is a journey spanning fifty years.Itâs a bridge thatâs renewed by uniting tradition and modernity, nostalgia and joie de vivre, vintage and a green soul. Itâs a story of superior-quality materials and skilled craftsmanship. Itâs the Tuscan way of life embodied in bags and accessories with a natural, timeless elegance and made of full-grain, vegetable-tanned Italian leather polished to become soft and incredibly radiant.
| Weight | Â 4.4 kg |
| Volume | 80 L |
| Dimensions | 69.00x46.00x27.00 |
| Material | Â polycarbonate |
Key Product Specification
| Warranty | 2 YEARSÂ |
| Model | Â THE BRIDGE STORY VIAGGIO Medium |
| Material | Â polycarbonate |
| Dimensions | 69.00x46.00x27.00 |
| Size | Medium |
| Volume | 80 L |
| Weight | 4.4kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type |
Hardside |
| Lock | 3-point locking system with integrated TSA lock |
| Handles | Top handle(s) |
| Wheel Handle | Double tube |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Smooth-rolling wheels for enhanced mobility |
| Exterior Pockets |
|
| Cabin Luggage | No |
| Address Tag | No |
Â
Interior
| Bottom Compartment |
Bottom compartment with ribbons |
| Top Compartment | Top compartment with divider pad |
| Divider Pad | In the top compartment |
| Ribbons |
In the bottom compartment |
| Laptop compartment |
|
| Laptop Screen Size |
|
| Tablet Pocket |
|
| Internal Organisation |
Yes |
| Powerbank Organisation |
Original: $493.49
-65%$493.49
$172.72Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
THE BRIDGE STORY VIAGGIO Medium. Luxuriously crafted, STORY VIAGGIO TRUNKS is the line of super-smooth, hard-shelled wheeled suitcases that blend vintage charm with the latest in hi-tech construction.
The Bridge is a journey spanning fifty years.Itâs a bridge thatâs renewed by uniting tradition and modernity, nostalgia and joie de vivre, vintage and a green soul. Itâs a story of superior-quality materials and skilled craftsmanship. Itâs the Tuscan way of life embodied in bags and accessories with a natural, timeless elegance and made of full-grain, vegetable-tanned Italian leather polished to become soft and incredibly radiant.
| Weight | Â 4.4 kg |
| Volume | 80 L |
| Dimensions | 69.00x46.00x27.00 |
| Material | Â polycarbonate |
Key Product Specification
| Warranty | 2 YEARSÂ |
| Model | Â THE BRIDGE STORY VIAGGIO Medium |
| Material | Â polycarbonate |
| Dimensions | 69.00x46.00x27.00 |
| Size | Medium |
| Volume | 80 L |
| Weight | 4.4kg |
Detailed Product Information
Exterior
| Material Type |
Hardside |
| Lock | 3-point locking system with integrated TSA lock |
| Handles | Top handle(s) |
| Wheel Handle | Double tube |
| Wheels | 4 Wheels |
| Wheels Type | Smooth-rolling wheels for enhanced mobility |
| Exterior Pockets |
|
| Cabin Luggage | No |
| Address Tag | No |
Â
Interior
| Bottom Compartment |
Bottom compartment with ribbons |
| Top Compartment | Top compartment with divider pad |
| Divider Pad | In the top compartment |
| Ribbons |
In the bottom compartment |
| Laptop compartment |
|
| Laptop Screen Size |
|
| Tablet Pocket |
|
| Internal Organisation |
Yes |
| Powerbank Organisation |
























